Friday, January 18, 2019
ripost.news

таг: видео

БИЗАРНА СМРТ: Тргнала да го нахрани крокодилот, тој ја изел неа...

Во индискиот град Томохону, крокодил изел биолог, пишува „Дејли мејл“. Трагедијата се одиграла во истражувачката лабораторија во која го држеле рептилот. Биологот Дејзи Туво тргнала...

ИЗБЕГНАА ТРАГЕДИЈА: Спасени петмина македонски скијачи во Банско (ВИДЕО)

По тричасовна акција, синоќа успешно се извлечени петмина македонски сноубордери и скијачи кои залутале и паднале во бездна на Пирин кај Банско, Бугарија. Тие...

Новогодишна честитка од Заев

Доаѓаме до крајот на една од најважните и најчувствителните години за нашата земја. Година на интеграциите. Преку изградба на пријателство со соседот Грција, одговорно затворивме...

Сестрите Кортни и Кендал позираа во бикини на снег (ФОТО/ВИДЕО)

Манекенката Кендал Џенер имаше навистина интересни празници. Кендал е една од најплатените манекенки на светот, која празниците ги помина заедно со семејството, но тоа...

РУСИЈА: Се урна зграда од експлозија на плин – четворица загинати...

Во експлозија на плин во рускиот град Магнитогорск загинаа најмалку тројца станари, а десетици се спасени. Рано утрово се урна станбена зграда од силна ексолозија...

Мицкоски со новогодишно обраќање: Ќе има победа над црнилата, искрата е...

Интегрален текст од новогодишното обраќање на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски Ме прашуваат што е среќата? Kога сме задоволни, сигурни, кога семејството е обезбедено, децата...

Кој е најдобриот пријател на човекот? (видео)

https://www.facebook.com/281027835863209/videos/2268619506715015/?t=34

ЦРН ПЕТОК: Хаос во трговските центри низ целиот свет (ВИДЕО)

 Stores use these 5 tricks to make you spend more during the holidays from CNBC.

НАЈНОВО