Wednesday, February 26, 2020
ripost.news

таг: ВМРО-ДПМНЕ

Муцунски ќе присуствува на политичкото собрание на ЕПП, најавени средби со...

Меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски на 14 и 15 октомври ќе присуствува на Политичкото Собрание на Европската Народна Партија. Од партијата истакнуваат дека во...

Николоски: Продолжува притисокот на власта врз опозицијата, добив писмо адресирано од...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, обвинува дека продолжува притисокот на власта врз опозицијата. -Имено во текот на вчерашниот ден добив писмо адресирано од премиерот Зоран...

ВМРО-ДПМНЕ: Возењето мотор за Заев е поважно од инаугурацијата на Пендаровски

Зоран Заев не мораше физички да биде присутен на инаугурацијата на Стево Пендаровски бидејќи Пендаровски е негова сенка, без интегритет, која само треба да...

ВМРО-ДПМНЕ: На страната на правдата, на страната на Македонија! (ВИДЕО)

На страната на правдата, на страната на Македонија! – ВМРО-ДПМНЕ го објави спотот со кој ги повикува граѓаните да излезат на претстојните претседателски избори...

ВМРО-ДПМНЕ: МВР со Спасовски стана синоним за криминал

Од ВМРО – ДПМНЕ велат дека поради многу нерасчистени убиства, поради владеење на хаос, се позачестените убиства низ државата, министерот за внатрешни работи Оливер...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ, Зоран Заев и Љупчо Николовски ги понижија земјоделците

Земјоделието е во катастрофална состојба. Над 60 илјади тони јаболка во ресенско стојат во магацините, на само 2 месеци пред крајот на сезоната. Јаболкарите...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе...

Зоран Заев знае дека ја нема поддршката од граѓаните. Зоран Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе виде поразен и ќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта е неспособна да ја гарантира безбедноста на граѓаните

Зоран Заев да не бега од соочување со народот и да излезе на предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. СДСМ ги претвори улиците низ...

ВМРО-ДПМНЕ: Барање за предвремени парламентарни избори

ВМРО-ДПМНЕ, денеска, ќе поднесе барање за распуштање на Собранието на Македонија и за одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските, како и барање за...

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Џафери

На денешната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ се обрати Генералниот секретар на партијата, Игор Јанушев Потпишувањето кој соопшти дека праќањето на Законот за јазици во Службен...

НАЈНОВО