Tuesday, July 16, 2019
ripost.news

таг: временска прогноза

Какво време нè очекува деновиве?

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен до засилен северен ветер поизразен на северот. Утринската температура ќе се...

Проверете какво време нè очекува деновиве?

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер, претежно од северен правец. Според УХМР,  максималната дневна температура...

Нестабилно време

Времето ќе биде нестабилно, претежно претпладне и особено во западните и јужните делови каде ќе има краткотраен пороен дожд и грмежи. Температурите ќе се движи...

ПОНЕСЕТЕ ЧАДОР: Ќе има поројни дождови

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен северен ветер, особено...

ВРЕМЕ: Сончево со умерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и умерен североападен ветер. Во планинските подрачја е можен слаб локален дожд. УВ индексот ќе...

ВРЕМЕ: Умерено облачно

Времето ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен до засилен северозападен ветер, особено долж Повардарието и во источните делови, додека во крајните...

Какво ќе биде времето денеска?

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен до засилен северозападен ветер. УВ индексот ќе биде 8. Утринската температура ќе...

ПОНЕСЕТЕ ЧАДОР – Најавени повремени врнежи од дожд

Во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен дожд. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд и...

ЗАШТИТЕ СЕ: УВ-индексот 9

Сончево време со мала облачност и со умерен повремено засилен северозападен ветер, особено изразен вдолж Повардарието ќе преовладува денеска во Македонија. Утринската температура ќе се...

ЗАШТИТЕТЕ СЕ: УВ индексот 9

Времето во Македонија претежно сончево и топло со слаб до умерен северозападен ветер. УВ индексот ќе изнесува 9. Утринската температура ќе се движи од 13...

НАЈНОВО