Thursday, June 20, 2019
ripost.news

таг: време

Се укинува летното и зимско сметање на времето

Европскиот парламент изгласа укинување на летното и зимско сметање на времето. Изгласано е од 2021 година да се укине движењето на сказалките од часовниците кое...

Какво ќе биде времето денеска?

Утрово времето е облачно, во источните делови со слаб локален дожд. Во Тетово има појава на густа магла со намалена видливост и под 50...

Каде има најмногу снег?

Во Маврови Анови снежната покривка достигна 73 сантиметри, додека во Попова Шапка паднаа 40 сантиметри снег. Во Крушево има 39 сантиметри, 33 во Битола...

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Температурата по градови за денеска

Утрово најниска температура од -3 степени е измерена во Скопје-Петровец и Берово, -2 во Тетово, Штип, Демир Капија, -1 во Струмица, Куманово, Скопје, нула...

Какво време нè очекува во наредните денови?

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде облачно со врнежи кои поради спуштање на постуден воздухо од север и на некои пониски места ќе...

ВИКЕНДОВ ДОЖД И СНЕГ: Минусни температури во цела Македонија

Температури под нулата изутринава има во цела Македонија, а најниските се измерени во Берово -10 степени и во Скопје минус осум. Времето денеска, според УХМР,...

Часовникот ќе го менуваме уште најмалку три години

Одлуката да се укине промената во сметањето на времето во ЕУ можеби ќе се случи до 2021 година, изјави денеска австрискиот министер за транспорт...

ПОНЕСЕТЕ ЧАДОР: Нè очекува врнежливо време

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд и ретки грмежи, особено во крајните западни и источни делови. Ќе...

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево и топло, температурата до 39 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе дува умерен, а во западните делови засилен ветер од западен правец. УВ индексот ќе биде...

Какво ќе биде времето денеска и утре?

Времето во Македонија ќе биде сончево и значително потопло со слаб до умерен северозападен ветер. УВ=9 Температурата ќе се движи од 25 до 36...

НАЈНОВО