Saturday, July 4, 2020
ripost.news

таг: град

Кој е најпосетуваниот град во светот?

Тајландскиот главен град Бангкок е на првото место на најпосетувани градови во светот, покажува годишното истражување на „Мастеркард“. Бангкок е најпосетуван град во светот четврта...

Скопје повторно е најзагадено место во светот

Скопје синоќа пак се искачи на првото место по загаденост во светот. Индексот на загадување беше 266 што се смета за многу висок и...

Во овој град по пат на лотарија се доделуваат гробни места

Градот Берхтесгаден на Баварските Алпи одлучи по пат на лотарија да ги доделува многу бараните гробни места на локланите гробишта. Властите на Берхтесгаден, поради недостаток...

НАЈНОВО