Friday, February 22, 2019
ripost.news

таг: дизјанерка

ТРАГЕДИЈА: Дизјанерката Кејт Спејд пронајдена мртва во својот дом

Американската креаторка Кејт Спејд, која стана позната како дизајнерка на женски чанти, е пронајдена мртва во својот стан во Њујорк. Полицијата смета дека се...

„ЗЕБРА“: Нова колекција за дом инспирирана од афрички пејсажи

Креативното дуо, професорката и дизајнерка Лидија Георгиева и архитектката Искра Јанковска Михајловска, ја претставија најновата колекција насловена „Зебра“, која содржи уникатни перници, завеси, ѕидни декорации...

Викторија Бекам ги шокираше сите откако изјави дека не пере фармерки

Скоро па никогаш не ги перам моите фармерки. Тоа се случува толку ретко, само ако моите деца ми истурат нешто, вели Викторија Бекам. Дури и...

ТУРБАН СО МОНИСТА: Скопјанка создава парчиња кои „врескаат“ од луксуз (ФОТО)

Катерина Палческа од Скопје на модниот пазар се издвои од останатите креативци не само по уникатноста во изразувањето на производите кои ги создава, туку...

Предизвикот на „Магда“: Триесет дена – 30 парчиња облека

Модната дизајнерка и блогерка Магдалена Таневска најави интересен предизвик за месец ноември. Имено, таа одлучи секој ден од месецот да дизајнира по едно парче...

НАЈНОВО