Thursday, September 19, 2019
ripost.news

таг: договор

КАМЕНОС: Ќе направиме сѐ владата да не добие доверба и да...

На сите начини, што уставно ми стојат на располагање, ќе се борам владата да не добие доверба, бидејќи тоа е поврзано со Договорот од...

Нов договор со „Визер“ за субвенции на евтини авиолинии

Договор за финансиска поддршка за евтини авиолинии ќе потпишат денеска министерот за транспорт Горан Сугарески и претставници на нискобуџетната авиокомпанија „Визер". Тоа е трет Договор...

„ПАДНА“ ДОГОВОР: ДИК ќе се гласа со двотретинско мнозинство, „пржинска влада“...

Лидерите на четирите најголеми партии во Македонија, во Клубот на пратениците, по речиси шест часа дебата постигнаа договор за дел од прашањата што им...

ЛИДЕРСКИ СРЕДБИ: Договор нема, дијалогот продолжува

Лидерската средба во скратен формат, во состав на претседателите на СДСМ, ДУИ, ВМРО-ДПМНЕ и едно од крилата на Беса, Зоран Заев, Али Ахмети, Христијан...

„Барселона“ подготвува доживотен договор за Меси

„Барселона“ подготвува доживотен договор за својата ѕвезда Лионел Меси. Новиот договор на аргентинскиот играч ќе биде понуден на почетокот од 2019 година или најдоцна...

КАМЕНОС: Нема да има имплементација на договорот, никој не може да...

Коалицискиот партнер во грчката Влада, Панос Каменос, не отстапува од неговиот став, дека Македонија нема да стане членка на НАТО, а Договорот од Преспа...

ЗАЕВ ДО ИВАНОВ: Тој што треба да гласа ќе гласа, а...

Политичарите на највискоите позиции имаат најголема одговорност и треба да покажат дека се за иднина на оваа држава и на наредните генерации, сметаат премиерот...

ЗАЕВ: Убаво е претседателот да го потпише Договорот , па нека...

Со 69 гласови „за“ и еден воздржан Собранието на Република Македонија вчера повторно го изгласа Законот за ратификација на Договорот со Грција за спорот...

АНКЕТА: 63.8% од Грците негативно го оценуваат Договорот од Преспа

Речиси 7 од 10 Грци го оценуваат „веројатно негативно“ или „сигурно негативно“, Договорот од Преспа меѓу Македонија и Грција, според истражувањето на агенцијата MRB...

Собранието пак го ратификуваше договорот со Грција

Собранието на Република Македонија со 69 гласови „за“ и еден воздржан повторно го изгласа Законот за ратификација на Договорот со Грција за спорот за...

НАЈНОВО