Saturday, August 15, 2020
ripost.news

таг: дожд

УХМР: Од денеска непрестанато ќе врне дожд

Времето денеска ќе биде претежно облачно и нестабилно со врнежи од дожд, особено во западните делови. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен...

ВИКЕНДОВ ДОЖД И СНЕГ: Минусни температури во цела Македонија

Температури под нулата изутринава има во цела Македонија, а најниските се измерени во Берово -10 степени и во Скопје минус осум. Времето денеска, според УХМР,...

НЕ ГО ЗАБОРАВАЈТЕ ЧАДОРОТ: Временска прогноза за среда

Времето во Македонија претпладне облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни, а во југоисточните делови проследени со ретки грмежи. Вкупната количина...

ПОНЕСЕТЕ ЧАДОР: Нè очекува врнежливо време

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд и ретки грмежи, особено во крајните западни и источни делови. Ќе...

Претпладне сончево, попладне дожд и грмотевици

Времето во Македонија претпладне сончево со слаб ветер од променлив правец, а попладне со локален пороен дожд и грмежи, особено во северните делови. УВ=8 Утринската...

НЕ ИЗЛЕГУВАЈТЕ БЕЗ ЧАДОР: Претпладне сонце, попладне дожд

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне претежно во југозападните делови ќе има локална појава на краткотраен...

НЕ ЗАБОРАВАЈТЕ ЧАДОР: Продолжуваат поројните дождови

До крајот на неделава времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локални поројни врнежи од дожд проследени со грмежи, особено во попладневните часови. Во...

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: И во наредните денови дожд и грмотевици

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до...

ВИКЕНДОВ ВРНЕЖЛИВО: Денеска сончево и топло, попладне дожд и грмежи

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до...

До крајот на неделата ќе има дожд

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во текот на денот на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи. Доцна попладне времето ќе...

НАЈНОВО