Friday, March 22, 2019
ripost.news

таг: дрво

Дрво старо 100 години стана библиотека (ФОТО)

Благодарение на непрофитната „Little Free Library“(Мала бесплатна библиотека), семејство во Ајдахо успeа да направи библиотека во својот двор, издлабена во 100-годишниот труп на дрво...

СКОПЈЕ: Засадено дрво гинко на местото каде што стоеше споменикот на...

На местото каде беше поставен споменикот на Андон Лазов Јанев - Ќосето е засадено дрво гинко како симбол на човековите права. До него ќе...

Отстранување на постаментот на кој стоеше споменикот на Ќосето

Пред Врховниот суд во Скопје денеска се урива постаментот на кој до неодамна стоеше споменикот на Андон Јанев-Ќосето, а кој беше отстранет ноќта меѓу...

ПРИРОДЕН ФЕНОМЕН: Постои дрво од кое извира вода! (ВИДЕО)

Во селото Диноша во Црна Гора постои дрво од кое тече вода. Овој феномен најчесто е предивикан од обилни дождови, кои ги преплавуваат подводните извори,...

НЕВРЕМЕ ВО МОСКВА: Едно лице загина откако врз него паднало дрво

Едно лице загина и двајца се повредени како резултат на силните снежни врнежи во Москва, наведе московскиот градоначалник Сергеј Собјанин. - За жал вчерашната стихија...

ИЗГОРЕ КУЌА ЗА БЕЗДОМНИЦИ: Единаесет лица загинаа во пожар во Јапонија

Најмалку 11 лица загинале во пожар во дом за повозрасни бездомници во јапонскиот град Сапоро, јави новинската агеција ДПА. Домот бил сместен во трикатница изградена...

НАЈСКАПО ДРВО НА СВЕТОТ: Белградската елка поскапа од онаа во Њујорк...

Новогодишната елка во Белград е најскапото дрво на светот. Ова 18 метарското вештачко дрво чини 83.000 евра, објавија локалните медиуми. Откако синоќа блесна раскошното...

НАЈНОВО