Thursday, June 20, 2019
ripost.news

таг: експлозија

ЖИВИ ИЗГОРЕА: Експлозија во Мексико, најмалку 70 луѓе загинаа (ВОЗНЕМИРУВАЧКО)

Жртвите од експлозијата на нафтоводот во мексиканскиот град Тлалхуеллан, Хидалго, се веќе над 70 . Претходно, беа евидентирани 66 загинати. Според ББС, тие моментално се...

РУСИЈА: Се урна зграда од експлозија на плин – четворица загинати...

Во експлозија на плин во рускиот град Магнитогорск загинаа најмалку тројца станари, а десетици се спасени. Рано утрово се урна станбена зграда од силна ексолозија...

НАЈНОВО