Friday, March 22, 2019
ripost.news

таг: експлозија

ЖИВИ ИЗГОРЕА: Експлозија во Мексико, најмалку 70 луѓе загинаа (ВОЗНЕМИРУВАЧКО)

Жртвите од експлозијата на нафтоводот во мексиканскиот град Тлалхуеллан, Хидалго, се веќе над 70 . Претходно, беа евидентирани 66 загинати. Според ББС, тие моментално се...

РУСИЈА: Се урна зграда од експлозија на плин – четворица загинати...

Во експлозија на плин во рускиот град Магнитогорск загинаа најмалку тројца станари, а десетици се спасени. Рано утрово се урна станбена зграда од силна ексолозија...

Пет лица загинаа при експлозија на бомба на фудбалски натпревар во...

Најмалку пет лица беа убиени и десетина ранети, при експлозија на бомба на фудбалски натпревар во Сомалија. Нападот се случил вчера во градот Барава, во...

Најмалку 19 лица загинаа во експлозија во сирискиот град Идлиб

Најмалку 19 лица, меѓу кои и 13 цивили, загинаа вчера вечер во експлозија во северозападниот сириски град Идлиб, информира Сирискиот центар за набљудување на...

Најмалку 14 загинати при експлозија пред хотел во Могадишу

  - Имаше силна експлозија и голем број жртви. Досега имаме 14 загинати и неколкумина повредени. Конечниот биланс на жртви би можел да биде поголем,...

ЕКСПЛОЗИЈА ВО ГАЗА: Детонирана бомба откако помина конвојот на палестинскиот премиер

На пат во Газа се случи експлозија откако помина конвојот со палестинскито премиер Рами ал Хамдалах, соопштија палестинските власти.   #صور| آثار الانفجار الذي وقع أثناء...

ЕКСПЛОЗИЈА ВО КАБУЛ: Девојче загина, шестмина повредни при самоубиствен напад

Девојче загина, а шест лица се повредени утрово при моќна експлозија во главниот град на Авганистан, Кабул. Полицискиот командир Бисмала Табан изјави дека причина за...

ЕКСПЛОЗИЈА ВО ЛЕСТЕР: Се урна зграда, четворица мртви, исто толку повредени...

Четири лица загинаа, а уште четири други се повредени синоќа во експлозија при што се урна трикатна зграда во градот Лестер во централна Англија. -...

ЦРНА ГОРА: Експлозија во фабрика за оружје, повредени се две лица

Две лица се тешко повредени при експлозија во фабриката за оружје „Тара“ во црногорскиот град Мојковац. Двајца пациенти со тешки изгореници се упатени во Општата...

ЕКСПЛОЗИЈА ВО АНТВЕРПЕН: Две лица загинаа, а 40 се повредени (ВИДЕО)

Две лица загинаа, а 40 се повредени во експлозија во белгискиот град Антверпен, во којашто се уништени три згради. Две тела се пронајдени под...

НАЈНОВО