Monday, February 24, 2020
ripost.news

таг: Заев

Заев во интервју за америкaнски медиум: Владата ќе падне ако нема...

Во интервју за американската јавна радио станица ПБС премиерот Зоран Заев вели дека евентуално недобивање на датум за преговори со Европската унија ќе ја...

Заев- Заниер: Поздравени се обединувачките политики на Владата

Претседателот на Владата Зоран Заев, имаше средба со Ламберто Заниер, високиот комесар за национални малцинства на ОБСЕ, соопшти владината прес служба. На средбата се поздравени...

Заев: Ако не добиеме датум ЕУ ќе го казни најдобриот пример...

Европската унија ни вети, ако го исполниме тоа што го бараат од нас, тогаш и тие ќе го исполнат нивното ветување. Разбирам дека некои...

За 500 дена Заев загубил а Мицкоски стекнал десетина % екстра...

Според најновата анкета на Институтот за политички истражувања направена за емисијата Детектор на Сител во последниве 16 месеци дошло до тектонски поместувања во рејтинзите...

(ФОТО) Заеви и Трамп како договорени: Првите дами во одлични црни...

Премиерот Зоран Заев и неговата сопруга Зорица Заева вчера присуствуваа на приемот организиран од Претседателот Трамп и првата дама Меланија, во Њујорк за време на ГС на...

Митовски до Заев: Од што повеќе се плaшиш, од тоа што...

Зоран Заев и те како има од што да се плaши, вели главниот и одговорен уредник на „Инфомакс“, Александар Митовски, против кого вчера беше...

Милошоски: Власта ја штити Јанева, Заев изјави дека обвинителката ќе излезе...

ВМРО-ДПМНЕ денес предложи Собранието да ја разреши специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, согласно веќе усвоената препорака на Комисијата за избори и именување и Советот...

Зошто пропадна лидерската средба

По речиси седумчасовно преговарање меѓу лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски со своите тимови не најдоа заеднички јазик во...

НАЈНОВО