Wednesday, July 17, 2019
ripost.news

таг: зграда

РУСИЈА: Се урна зграда од експлозија на плин – четворица загинати...

Во експлозија на плин во рускиот град Магнитогорск загинаа најмалку тројца станари, а десетици се спасени. Рано утрово се урна станбена зграда од силна ексолозија...

ЕКОЛОШКА ЗГРАДА ВО ТАЈПЕЈ: 25 илјади дрвја и растенија на терасите...

Во тајванскиот главен град Тајпеј привршува изградбата на „извртената зграда“, уште позната и како „лебдечка шума“, поради 25-те илјади дрвја и растенија поставени на...

НАЈНОВО