Monday, March 25, 2019
ripost.news

таг: зграда

РУСИЈА: Се урна зграда од експлозија на плин – четворица загинати...

Во експлозија на плин во рускиот град Магнитогорск загинаа најмалку тројца станари, а десетици се спасени. Рано утрово се урна станбена зграда од силна ексолозија...

ЕКОЛОШКА ЗГРАДА ВО ТАЈПЕЈ: 25 илјади дрвја и растенија на терасите...

Во тајванскиот главен град Тајпеј привршува изградбата на „извртената зграда“, уште позната и како „лебдечка шума“, поради 25-те илјади дрвја и растенија поставени на...

Ќе се гради нова зграда за Државен архив

Владата го задолжи директорот на Државниот архив да изготви акционен план за изградба на нов објект со кој ќе се постигне заштита на долг...

ИНИДИЈА: Десет лица загинаа, а двајца се повредени при уривање на...

Најмалку десет лица загинаа, а двајца се повредени при уривање на трикатна зграда во градот Индоре во Индија. Спасувачката операција, што беше спроведена во текот...

Новата зграда на Кривичен суд ќе биде отворена на 31 март

Претседателот на Кривичниот суд Иван Џолев очекува новата зграда на судот да биде отворена на 31 март- Денот на правосудството. На денешната средба со новинарите,...

Дваесет и четиригодишна скопјанка се бори за живот откако се фрлила...

Дваесет и четиригодишна девојка од Скопје ноќеска се фрлила од прозорец од зграда во Скопје при што се здобила со повреди и е во...

„Македонија е грчка“, извикуваа припадници на „Златна зора“ кои упаднаа во...

Ултранационалистите на „Златна Зора“ вчера упаднаа во општинската зграда во Солун извикувајќи „Македонија е грчка“. Десничарската грчка партија се подготвува за големиот митинг во...

„СЕДАН“ СЕ ЗАБИ ВО ЗГРАДА: Автомобил влетал во ординација на втори...

Автомобил марка „седан“ заврши заглавен во ѕидот на зграда во Јужна Калифорнија, откако возачот со огромна брзина излетал од патот, удрил во оградата и...

ЗГРАДА ВРЗ ЗГРАДА: Кој е овој архитект? (ВИДЕО)

Комплексот „The Interlace“ во Сингапур која привлече огромно внимание ширум целиот свет е составена од 31 зграда постевени една врз друга.  Градбата содржи 1000...

НАЈНОВО