Friday, February 22, 2019
ripost.news

таг: Златко Јовановски

ТРИ И ПОЛ МЕТРИ ДОЛГ ОПАШ: Пејачката Симона Поповска блесна во...

Поп пејачката Симона Поповска минатиот викенд правеше свадба. Најестравагандниот дизјанер од македонската модна сцена Златко Јовановски ѝ ја направи преубавата венчаница. Тие досега соработувале неколку...

НАШЕ, А СВЕТСКО: Креациите на Македонецот Златко Јовановски во Кина и...

Писта долга 40 метри, неверојатно осветлување со чад во позадината и прекрасната Марина Трајковска. Вака дизајнерот Златко Јовановски сликовито ја појаснува презентацијата на своите...

НАЈНОВО