Saturday, February 24, 2018

таг: ЗОИ

ЛОШИ УСЛОВИ НА ПАТЕКАТА: Ристевски не успеа да ја заврши трката...

Македонскиот скијач Антонио Ристевски не успеа да финишира ниту во својот втор настап на олимпијадата, откако излета од патеката и повторно не успеја да...

ЗОИ 2018: Норвежаните го освоија златото во штафета

Машката репрезентација на Норвешка го освои златото во штафета на четири по десет километри во скијачко трчање на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Норвежаните во...

ЗОИ 2018: Братен го освои златото во слоупстајл

Норвежанецот Ојстеин Братен го освои златото во акробатско скијање во дисциплината слоупстајл на Зимските олимписките игри во Пјонгчанг. Братен имаше одлична прва серија во која...

НЕУСПЕШЕН НАСТАП НА ЗОИ: Антонио Ристевски не ја заврши трката во...

Македонскиот репрезентативец Антонио Ристевски имаше неуспешен настап на велеслаломската трка на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Нашиот скијач не успеа да ја заврши патеката, останувајќи...

Дарио Колоња со трето олимписко злато

Швајцарецот Дарио Колоња ја освои олимписката титула во крос-кантри слободен стил на 15 километри долгата патека на Игрите во Пјонгчанг. На второто место се пласираше...

ЈАДА: Ова е најдобар пласман од олимпијци кои учествувале во нордиско...

Македонскиот претставник на ЗОИ во Пјонгчанг, Ставре Јада денеска го освои 99 место од вкупно 119 натпреварувачи на трката на 15 километри крос-кантри. Нордиецот утрово...

ЗОИ 2018: Ветерот го одложи и женскиот слалом

По машкиот спуст и женскиот велеслалом, на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг не се одржа според планираното ниту женскиот слалом. Причина за тоа е силниот...

Младата сноубордистка Клои убедливо најдобра во халфпајп (ВИДЕО)

Американска сноубордистка Ким Клои на убедлив начин го освои златниот медал во дисциплината халфпајп со резултат 98.25 во финалето. - Знаев дека нема да бидам...

ЗОИ 2018: Американката Андерсон првата сноубордистка која го одбрани златото

Џејми Андерсон од САД го освои златниот медал во дисциплината слоупстајл (жени) на Олимпијадата во Пјонгчанг и стана првата сноубордистка која го одбрани првото...

СНОУБОРД: Седумнаесетгодишник го донесе првиот златен медал за САД

Редмонд Џерард (17) го донесе првиот златен медал за САД на Олимписките игри во Пјонгчанг, откако победи во дисциплината „слоупстајл“ во сноуборд. Џерард постигна резултат...

НАЈНОВО