Saturday, July 4, 2020
ripost.news

таг: Зоран Заев

Николоски: Продолжува притисокот на власта врз опозицијата, добив писмо адресирано од...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, обвинува дека продолжува притисокот на власта врз опозицијата. -Имено во текот на вчерашниот ден добив писмо адресирано од премиерот Зоран...

Стоилковски: Кој на мотор, кој со старлети, а оризопроизводителите кубурат...

СДСМ е симбол за уништување на земјоделството во Македонија. Во најлошата сезона за земјоделството – владеењето на картелот на Заеви, наместо на помош и...

ВМРО-ДПМНЕ: Возењето мотор за Заев е поважно од инаугурацијата на Пендаровски

Зоран Заев не мораше физички да биде присутен на инаугурацијата на Стево Пендаровски бидејќи Пендаровски е негова сенка, без интегритет, која само треба да...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ, Зоран Заев и Љупчо Николовски ги понижија земјоделците

Земјоделието е во катастрофална состојба. Над 60 илјади тони јаболка во ресенско стојат во магацините, на само 2 месеци пред крајот на сезоната. Јаболкарите...

Средба Заев-Ахмети: Можен консензуален претседателси кандидат на СДСМ и ДУИ?

Лидерите на СДСМ и на ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети денеска во Клубот на пратениците треба да одржат средба во врска со претстојните...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе...

Зоран Заев знае дека ја нема поддршката од граѓаните. Зоран Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе виде поразен и ќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта е неспособна да ја гарантира безбедноста на граѓаните

Зоран Заев да не бега од соочување со народот и да излезе на предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. СДСМ ги претвори улиците низ...

Мицкоски: Заев и Џафери извршија атентат врз Македонија

На прашањето дали денeска се случи пуч во Македонија, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостувањето на Алфа телевизија во Отворено студио, рече дека...

ВМРО – ДПМНЕ: Само Заев и СДСМ може да слават дека...

Македонија е завиена во црно бидејќи Зоран Заев, донесе срамна и незаконска одлука со која се брише името на државата, се менуваат идентитетот, јазикот,...

МИЦКОСКИ: Зоран Заев ја турна Македонија во еден срамен процес (ВИДЕО)

Денес е финалниот акт на еден срамен процес во кој Република Македонија е втурната од страна на премиерот Зоран Заев и владејачкото мнозинство. До промената...

НАЈНОВО