Friday, March 22, 2019
ripost.news

таг: Зоран Заев

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ, Зоран Заев и Љупчо Николовски ги понижија земјоделците

Земјоделието е во катастрофална состојба. Над 60 илјади тони јаболка во ресенско стојат во магацините, на само 2 месеци пред крајот на сезоната. Јаболкарите...

Средба Заев-Ахмети: Можен консензуален претседателси кандидат на СДСМ и ДУИ?

Лидерите на СДСМ и на ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети денеска во Клубот на пратениците треба да одржат средба во врска со претстојните...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе...

Зоран Заев знае дека ја нема поддршката од граѓаните. Зоран Заев знае дека во фер и демократски изборен натпревар ќе виде поразен и ќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта е неспособна да ја гарантира безбедноста на граѓаните

Зоран Заев да не бега од соочување со народот и да излезе на предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. СДСМ ги претвори улиците низ...

Мицкоски: Заев и Џафери извршија атентат врз Македонија

На прашањето дали денeска се случи пуч во Македонија, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостувањето на Алфа телевизија во Отворено студио, рече дека...

ВМРО – ДПМНЕ: Само Заев и СДСМ може да слават дека...

Македонија е завиена во црно бидејќи Зоран Заев, донесе срамна и незаконска одлука со која се брише името на државата, се менуваат идентитетот, јазикот,...

МИЦКОСКИ: Зоран Заев ја турна Македонија во еден срамен процес (ВИДЕО)

Денес е финалниот акт на еден срамен процес во кој Република Македонија е втурната од страна на премиерот Зоран Заев и владејачкото мнозинство. До промената...

СЕДНИЦАТА ПРОДОЛЖУВА ДЕНЕСКА: Заев вчера ги образложи амандманите (ВИДЕО)

Да се издигнеме над делбите и да гледаме како се вее нашето знаме пред Брисел, порача премиерот Зоран Заев на продолжението на собраниска седница...

Новогодишна честитка од Заев

Доаѓаме до крајот на една од најважните и најчувствителните години за нашата земја. Година на интеграциите. Преку изградба на пријателство со соседот Грција, одговорно затворивме...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Шилегов немаат преземено ниту една мерка за загадениот...

СДСМ ја завива државата во црно. Скопје и државата неколку недели по ред тонат во загаден воздух. Нивото на канцерогени ПМ10 честички и во...

НАЈНОВО