Saturday, May 26, 2018
ripost.news

таг: игра

Jубилејно издание на видео играта „Хитмен“

Во чест на 20-годишнината на И.О. Интерактив, Ворнер Брос издава специјална едиција на играта „Хитмен“, којашто е наменета за Екс-Бокс Уан, Плејстејшн 4, и...

КОНТЕ: Добрата игра победува во борбата против шпекулациите

Менаџерот на „Челзи“, Антонио Конте, беше исклучително задоволен по победата (3:0) над Вест Бромвич Албион синоќа во 27. круг на Премиер Лигата. „Челзи“ беше...

„СУПЕР МАРИО“ ЛУДИЛО: Анимиран филм и игра за „смарфон“

Ќе се снима долгометражен анимиран филм за „Супер Марио“. Јапонската компанија „Нинтендо“ потврди дека ќе ги препушти правата за нивниот најпознат лик од франшизата. Филмот...

Еден од најпознатите скринсејвери стана игра (ВИДЕО)

Ако некогаш сте сакале да прошетате низ познатиот лавиринт со ѕидови од цигли кој во 90-те години од минатиот век дојде со оперативниот систем...

КОБНА ИГРА: Десетгодишно дете од Гостивар само се повредило со куршум

Едно 10-годишно дете од село Зубовце, Гостивар, е тешко повредено откако си играло со пиштол. Малолетникот бил сам во една од собите во куќата на...

НАЈНОВО