Monday, May 20, 2019
ripost.news

таг: Индонезија

ТРАГЕДИЈА ВО ИНДОНЕЗИЈА: Најмалку 281 жртва во цунами, се очекува бројката...

Бројот на загинатите во цунамито во Индонезија достигна 281 жртва, повредени се 1.016, а 57 луѓе се водат како исчезнати. Според локалните медиуми, се очекува...

ЗЕМЈОТРЕС ВО ИНДОНЕЗИЈА: Црниот биланс се искачи на 142 лица (ВИДЕО)

Бројот на жртвите на земјотресот кој го погоди индонезискиот остров Ломбок се искачи на 142 лица, соопшти претставник на локалните власти. Илјадници лица се евакуирани...

ИНДОНЕЗИЈА: Околу 130 луѓе се водат како исчезнати при потонување на...

Над 128 луѓе се водат како исчезнати по вчерашното потонување на траект во езерото Тоба во Индонезија. Траектот пловел по многу лоши временски услови. - Голем...

НАЈНОВО