Saturday, February 16, 2019
ripost.news

таг: Индонезија

ТРАГЕДИЈА ВО ИНДОНЕЗИЈА: Најмалку 281 жртва во цунами, се очекува бројката...

Бројот на загинатите во цунамито во Индонезија достигна 281 жртва, повредени се 1.016, а 57 луѓе се водат како исчезнати. Според локалните медиуми, се очекува...

ЗЕМЈОТРЕС ВО ИНДОНЕЗИЈА: Црниот биланс се искачи на 142 лица (ВИДЕО)

Бројот на жртвите на земјотресот кој го погоди индонезискиот остров Ломбок се искачи на 142 лица, соопшти претставник на локалните власти. Илјадници лица се евакуирани...

ИНДОНЕЗИЈА: Околу 130 луѓе се водат како исчезнати при потонување на...

Над 128 луѓе се водат како исчезнати по вчерашното потонување на траект во езерото Тоба во Индонезија. Траектот пловел по многу лоши временски услови. - Голем...

ПАНИКА ВО ИНДОНЕЗИЈА: Мерапи ерупираше четири пати во еден ден,...

Индонезиските власти објавија тревога поради најнестабилниот вулкан во земјата - Маунт Мерапи, кој се наоѓа во густо населената област. Наредена е евакуација на оние кои...

Силен земјотрес во Индонезија

Земјотрес со интензитет од 6,4 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска во близина на индонезискиот архипелаг Танимбар, соопшти Американскиот геофизички институт. Засега нема информации...

НЕМА ВЕЌЕ СТО СТАПА ПО ГРБ: Секс пред брак забранет со...

Парламентот на Индонезија разгледува предлог измени на кривичниот Закон за забрана на вонбрачни сексуални односи. Парламентарна комисија работи на измени на Законот што важи уште...

СТРАВОТНИ СЛИКИ: 130 згради урнати во земјотресот во Индонезија (ФОТО)

Осум лица се повредени при земјотрес со интензитет од шест степени по Рихтеровата скала во Индонезија. Повредените се ученици во гимназија во градот Сијаџур, што...

ПОТОНАТ БРОД ВО ИНДОНЕЗИЈА: Осум лица загинаа, 13 се водат за...

Осум лица загинаа, 13 се водат за исчезнати откако брод со 48 патници, меѓу кои и деца, потона денеска покрај брегот на индонезискиот остров...

НАЈНОВО