Wednesday, February 26, 2020
ripost.news

таг: Катица Јанева

Јанева, освен Фрчовска ангажирала и втор адвокат

Поранешната специјална обвинителка во притвор – Катица Јанева, ги засилила редовите на својата одбрана во случајот „Рекет“, објави порталот „МКД.мк“. Според нивните информации, покрај Ирена...

Разрешена Катица Јанева

Без дискусија, едногласно, е усвоен предлогот Катица Јанева да биде разрешена поради несовесно и нестручно раководење со СЈО. Oва го истакна Илија Димовски по...

НАЈНОВО