Friday, February 22, 2019
ripost.news

таг: Кејт Мидлтон

Еве како ќе се вика новиот принц

Војводата и војвотката од Кембриџ, Вилијам и Кејт соопштија дека го избрале името Луис Артус за најмладиот престолонаследник. Официјалното име на новороденчето ќе гласи -...

СТИГНА НОВИОТ ПРИНЦ: Голем ден за кралското семејство, Британија слави!

Кејт, војвотката од Кембриџ, денеска се породи со машко дете, нејзино трето дете со војводата Вилијам. Војвотката Кејт (36), пред бракот позната како Кејт Мидлтон,...

Дали Кејт Мидлтон преку облеката го открива полот на детето кое...

Кејт Мидлтон го очекува своето трето дете, а нејзините модни комбинации според медиумите испраќаат само една порака поврзана со полот на плодот.   The duke and...

БРЕМЕНАТА ВОЈВОДКА НА МЕТА: Сите во црно, само Кејт во зелено...

Војводката од Кембрич на вчерашната манифестација БАФТА во Лондон целосно го сврте вниманието кон себе. Таа се појави во смарагдно зелена креација од Џени...

ТУРБАН СО МОНИСТА: Скопјанка создава парчиња кои „врескаат“ од луксуз (ФОТО)

Катерина Палческа од Скопје на модниот пазар се издвои од останатите креативци не само по уникатноста во изразувањето на производите кои ги создава, туку...

Меган Маркл VS Кејт Мидлтон: Не е лесно да си во...

Актерката Меган Маркл е првата вереница која присуствуваше на божиќната миса заедно со кралското семејство. Многумина ја сакааат новопечената снаа, но откако застана рамо до...

Досега не сте ја виделе војводката Кејт во вакво издание! (ФОТО)

Елегантност, повлеченост, скромност. Овие се три особини што со сигурност ќе помислите дека ги поседува Кејт Мидлтон. Но, пред да ја добие титулата Војвотката од...

НАЈНОВО