Wednesday, February 26, 2020
ripost.news

таг: кокаин

ФЛОРИДА: Ураганот „Доријан“ донел пакети со кокаин (ВИДЕО)

Ураганот „Доријан“ донесе вчера силен ветар и дожд на брегот на Флорида, но и нешто неочекувано – пакети со дрога, јавуваат американските медиуми. Од полицијата...

Вдовицата и синот на Пабло Ескобар обвинети за перење пари

Аргентински суд покрена обвиненија против вдовицата и синот на починатиот колумбиски наркобос Пабло Ескобар. Судот ги товари вдовицата на Ескобар, Марија Изабел Сантос Кабаљеро и...

НАЈНОВО