Friday, February 22, 2019
ripost.news

таг: креации

СКОПЈАНИ МРДНАА СО ПРСТ: На акцијата „Сите стоплени во зима“ се...

Толпа хумани граѓани синоќа се собираа пред вратите на Младинскиот културен центар сите со кеси полни топлина за непознати сограѓани на кој најмногу им...

БИЈОНСЕ НА „ГРЕМИ“: Две црни креации за кои сите зборуваат...

Двете црни креации во кои се појави поп дивата Бијонсе се топ тема на социјалните мрежи. Жените полудеа по нејзиниот изглед и на едната...

ТУРБАН СО МОНИСТА: Скопјанка создава парчиња кои „врескаат“ од луксуз (ФОТО)

Катерина Палческа од Скопје на модниот пазар се издвои од останатите креативци не само по уникатноста во изразувањето на производите кои ги создава, туку...

РЕВИЈА НА MARIGUCCHA: Микс на македонската носија и панк стилот

Традиционалниот стил преработен со модна деконструкција, несомнено го води модниот дизајнер во зоната на експеримент и иновација врз нешто познато, македонскиот традиционален костум. Па...

МОДНА РЕВИЈА ВО МОБ: Занов за „Миг“ се инспирираше од делата...

„Миг“ (Moment) е насловена новата колекција на нашиот дизјанер Мите Занов. Тој за креациите бил инспириран од делата на македонските скулптори. Колекцијата пред јавноста ќе...

ВОДИТЕЛКАТА ВЕЛИНОВА: Почнаа да ми бараат фотографии од втората свадба (ИНТЕРВЈУ)

Одлична вест за сите оние кои се подготвуваат за свадбена свеченост, веќе неколку години имаат можност на едно место без да губат време да...

ОД СНЕЖАНА ВО ПЕПЕЛАШКА: Крал за трансформација на дизниевите фустани (ВИДЕО)

Нефи Гарсија го доби надимакот „татко дизајнер“ бидејќи на својата мала ќерка сам ѝ ги прави преубавите фустани на принцезите на Дизни. Неговите креации...

Предизвикот на „Магда“: Триесет дена – 30 парчиња облека

Модната дизајнерка и блогерка Магдалена Таневска најави интересен предизвик за месец ноември. Имено, таа одлучи секој ден од месецот да дизајнира по едно парче...

НАЈНОВО