Saturday, February 24, 2018

таг: Милан

ГАТУЗО: Ако добро се браниш ќе имаш подобри резултати

Тренерот на „Милан“, Џенаро Гатузо смета дека резултатите што ги постигнува тимот во последниот период се плод на подобрената игра во одбраната. - Тоа е...

РАСКИНАА ДОГОВОР СО „АДИДАС“: Кој ќе го облекува „Милан“?

Италијанскиот фудбалски клуб „Милан“ и германскиот спортски гигант „Адидас“ по 20 години соработка се согласија на предвремено раскинување на 10-годишниот договор кој го потпишаа...

ПОКАНА ОД БУФОН: Донарума добредојден во „Јувентус“

Легендарниот голман на „Јувентус“, Џанлуиџи Буфон изјави дека не може да го советува талентираниот голман на „Милан“, Џанлуиџи Донарума, каде да ја продолжи кариерата,...

Кандрева: Елиминацијата боли, ова е големо разочарување за навивачите

Фудбалерот на „Интер“, Антонио Кандрева е многу разочаран по поразот од „Милан“ (1:0) синоќа во четвртфиналето од Купот на Италија. - Елиминацијата боли. Имавме шанса...

НЕ САКА АВАНТУРА: Кака го одбил „Сити“!

Поранешниот најдобар фудбалер на светот, Бразилецот, Рикардо Кака, своевремено не се согласил на трансфер од „Милан“ во „Манчестер Сити“ тежок 100 милини фунти. Кака во...

Гатузо: Не знам што им е на играчите, земаат плата на...

Тренерот на „Милан“, Џенаро Гатузо остана зачуден по поразот од „Верона“ и немаше објаснување за новиот дебакл на неговиот тим. Гатузо рече дека не знае...

ПУКНА ТИКВАТА: Рајола ќе го тужи „Милан“

Според италијанските медиуми, Мино Ројола, агентот на голманот Џанлуиџи Донарума, ќе побара раскинување на договорот со „Милан“, кој, по бројни контроверзии, беше потпишан во...

Запаметен ден за италијанскиот фудбал

Денешниот ден во италијанскиот фудбал ќе биде запаметен по две тренерски смени во Серија А. По Монтела во „Милан“, денекса отказ доби и тренерот...

МАВАЛЕ СО БЕЈЗБОЛ ПАЛКИ: Tепачка пред фудбалскиот натпревар АЕК – Милан...

Искршени стакла и вагони, крв, исплашени патници остави зад себе тепачката пред почетокот на фудбалскиот натпревар „АЕК“ - „Милан“ во Атина одигран вчера. Според грчките...

Која марка ќе ја носат фудбалерите: „Адидас“ ја прекинува соработката со...

По речиси дваесет години се прекинува соработката со компанијата за спортска опрема „Адидас“ и поранешниот европски шампион „Милан“. Ова денеска официјално беше потврдено од...

НАЈНОВО