Saturday, February 16, 2019
ripost.news

таг: Милорад Додик

ДОДИК: Ако Косово влезе во ОН, истото ќе го бара и...

Доколку дојде до членство на Косово во ОН и други меѓународни институции, тој ист пат ќе го побара и Бања Лука, изјави претседателот на...

ДОДИК УСЛОВУВА: Република Српска нема да ја напушти БиХ ако има...

На Република Српска да ѝ бидат вратени надлежностите што ги имаше со Дејтонскиот договор, и да има поголема автономија, бара претседателот на српскиот ентитет...

ШАРМЕРОТ ДОДИК: Со овој гест, ја воодушеви водителката Јована (ФОТО)

На големиот концерт во „Сава Центар“ на популарниот пејач Жељко Јоксимовиќ во публиката се најде и претседателот на Република Српска Милорад Додиќ. Тој направи џентлменски...

Додик добил смртни закани

Министерството за внатрешни работи на Република Српска соопшти дека на претседателот на српскиот ентитет во Босна и Херцеговина, Милорад Додик му биле упатени закани...

Додик во иднина ги гледа Србија и Република Српска во една...

Претседателот на Република Српска, Милорад Додик во интервју за „Дојче Веле“ оцени дека во иднина Србија и српскиот ентитет во Босна и Херцеговина ќе...

Додик: Босна и Херцеговина е невозможна држава

Босна и Херцеговина е невозможна држава, но опстојува благодарејќи на притисоците на меѓународната заедница, изјави синоќа претседателот на Република Српска, Милорад Додик. Гостувајќи во...

НАЈНОВО