Monday, March 25, 2019
ripost.news

таг: мода

КОЈ ЌЕ ГО ЗАМЕНИ: Почина врвниот моден дизајнер Карл Лагерфелд (ВИДЕО)

Модниот свет во солзи. Познатиот германски креатор Карл Лагерфелд, кој се смета за икона на модната индустрија во светот, почина денеска на 85 годишна...

ИМААТ ИСТ ВКУС: „So Kate“е новата љубов на Меланија и Џеј...

Првата дама на САД и популарната пејачка и актерка Џенифер Лопез имаат нешто заедничко. Станува збор за популарниот модел на високи потпетици „So Kate“ на славниот Кристијан...

КАКО ГОЛИ: Плажите оваа година преполни со жени во интересни костими...

Костимите за капење што имаат иста боја како и вашата кожа, обично изгледаат провокативно и збунувачки, но ја истакнуваат и вашата витка линија и...

МОДЕН ТРИК: Направете шишки без да се ишишате (ВИДЕО)

https://www.facebook.com/BeautyStudio.KeliNetwork/videos/542367486180253/?t=41

НАЈНОВО