Saturday, February 24, 2018

таг: мода

СО „КАМЕЊА“ ПО УРЕДНИЧКАТА НА „ВОГ“: Ана Винтур направи страшна грешка!...

Безгрешната жена во модниот свет, уредничката на најпрестижното модно списание Вог, се најде на мета од јавноста. Откако не ги извади очилата за сонце...

Кога Емили Ратајковски позира по долна облека (ФОТО/ВИДЕО)

Модната куќа „Дона Каран Њујорк“ ја одбра атрактивната Емили Ратајковски за заштитно лице за новата колекција. New for my @dkny campaign 🖤 taking over their...

НЕ СЕ ПЕНЗИОНИРАМ, САМО ЧЕКОРАМ НАПРЕД: Последна ревија на Каролина Херера

Познатата модна дизјанерка, Каролина Херера, од Венецуела на Модната недела во Њујорк ја имаше својата последна ревија. Таа на 79 години одлучи да се...

ИЗЛОЖБА, РЕВИЈА, ПОЕЗИЈА И ВИНО: Уникатна презентација на уметничките дела...

За љубителите на уметноста во сите облици, младата уметница Моника Блажевска, одлучи својата прва самостојна изложба да ја претстави, на ден по големиот прзник на...

Зак Поусен одбра фотосесија наместо модна ревија (ФОТО/ВИДЕО)

Најновата колекција за сезона есен-зима 2018/19 американскиот дизајнер Зак Поусен одлучи да ја прикаже преку фотосесија, наместо стандардно на Њујоршката модна недела.   Happy Sunday! #zacposen...

КАКО ОД РАЈСКА ГРАДИНА: Кога Јагода Пачемска прави фустан од свежо...

Една од највпечатливите личности во модниот свет овде кај нас е дизјанерката на цвеќе Јагода Пачемска. Да, таа комплетно ја заслужува титулата на дизјанерка...

МОДЕН ВИКЕНД СКОПЈЕ: Катсинг за нови манекенки

Доколку сакате да бидете дел од модниот свет, да чекорите на пистите во најнови креации од познати дизајнери и што е најважно доколку сметате...

НЕПРОЦЕНЛИВА ЕЛЕГАНЦИЈА: Најстарата продавница за шапки во Њујорк (ВИДЕО)

Повеќе од 100 години стара, а сè уште со полна пареа работа е најстарата продавница за производство на шапки во Њујорк.  „Ј Ј“ центар...

НАЈНОВО