Saturday, February 16, 2019
ripost.news

таг: мост

Се урна надвозник во близина на Џенова, има жртви (ВИДЕО)

Во близина на Џенова, град во северна Италија, се урна надвозник, кој е дел од автопатот, а официјалните лица тврдат дека има загинати и...

СТОТИЦИ МЕТРИ НАД ЗЕМЈА: Магични кинески стаклени мостови, штом стапнете на...

Зависниците од адреналин можат да уживаат во сé поголемиот број на стаклени мостови и платформи кои се поставуваат низ Кина, овозможувајќи им на посетителите да...

Отворен прв 3Д мост за сообраќај (ВИДЕО)

Во Холандија, поточно во местото Гемерт е отворен првиот 3D мост за сообраќај. Овој потполно функционален бетонски мост е осум метри долг и три...

НАЈНОВО