Monday, May 25, 2020
ripost.news

таг: нафта

Голем скок на цените на нафтата

На светските пазари цените на нафтата минатата недела силно се зголемија, достигнувајќи највисоко ниво од ноември минатата година, бидејќи членките на ОПЕК се придржуваат...

Намалување на цените на нафтата

Цените на нафтата на светските берзи денеска се намалија за 15 центи за барел брент нафта, кој сега се продава за 76,31 долар. Главни фактори...

Ангеловска – Бежоска: Поскапувањето на нафтата очекувано, нема да предизвика инфлаторни...

Растот на цената на нафтата на светските берзи не се очекува да предизвика инфлаторни промени, оценува гувернерот на Народната банка на Република Македонија Анита...

НАЈНОВО