Wednesday, May 23, 2018
ripost.news

таг: Никола Димитров

ДИМИТРОВ: Ќе поднесам оставка ако не успее процесот на преговори

Шефот на дипломатијата Никола Димитров изјави дека не гледа посоодветен предлог за решавање на спорот од Република Илинденска Македонија. - Не гледам во моментов посоодветен...

Димитров во дводневна посета на Холандија

Министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Димитров денеска и утре ќе престојува во работна посета на Кралството Холандија. Димитров ќе има средба со...

Димитров и Коѕијас на средба со Нимиц

Шефовите на дипломатиите на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас, денеска во Сунио, во близина на Атина, ќе се сретнат со медијаторот...

СРЕДБА ДИМИТРОВ-КОЅИЈАС: Нова можност за решавање на преостанатите спорни прашања

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров денеска повторно ќе седне на иста маса со неговиот грчки колега Никос Коѕијас, на маргините на вториот состанок...

Mожност за нова средба Димитров-Коѕијас во Сунио

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров денеска повторно ќе седне на иста маса со неговиот грчки колега Никос Коѕијас, откако на 4 овој месец...

СОЛУН: Формалниот дел на министерскиот состанок резервиран за денеска

По синоќешната работна вечера која, според грчките медиуми, поминала во топла и пријателска клима, шефовите на дипломатиите на Македонија Никола Димитров, на Грција Никос...

Димитров и Коѕијас утре повторно заедно на квадрилатералната средба во Солун

Контактите меѓу шефовите на дипломатиите на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас, продолжуваа утре и задутре во Солун. Двајцата министри в четврток и...

ЗАЧЕСТИЈА: Најавена нова средба на Димитров и Коѕијас за оваа недела

Шефовите на дипломатиите на Македонија и на Грција Никола Димитров и Никос Коѕијас, ќе имаат средба неделава во Солун. Двајцата в четврток и петок...

НИМИЦ: Посветено трагаме по решение за името

Оценката на медијаторот Метју Нимиц по вчерашната заедничка средба со шефовите на дипломатите на Македонија и на Грција Никола Димитров и Никос Коѕијас во...

Димитров и Коѕијас на средба со Нимиц во Виена

Шефовите на дипломатите на Македонија и на Грција Никола Димитров и Никос Коѕијас денеска попладне во Виена ќе имаат средба со медијаторот на Обединетите...

НАЈНОВО