Wednesday, January 23, 2019
ripost.news

таг: Никола Димитров

Шекеринска, Османи и Димитров сметаат дека го решиле најголемиот надворешно-политички проблем

Го решивме најголемиот надворешно-политички проблем и ја заокруживме нашата државност, Македонија е извлечена од изолација. Продолжуваме кон евроатлантска иднина. Ова се поентите од денешното...

Димитров ќе учествува на Самитот за Западен Балкан во Лондон

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска и утре ќе учествува на петтата Kонференција на високо ниво за Западен Балкан, што ќе се одржи...

Министерот Димитров во работна посета на Стразбур

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска ќе престојува во работна посета на Стразбур, Франција. Во рамки на посетата, како што соопшти МНР, Димитров во...

Заев и Димитров до Иванов: Никој нема право да ја попречува...

Премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска имаа средба со претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов на која го доставија...

СРЕДБА ОД ДВЕ МИНУТИ: Иванов ги избркал Заев и Димитров?

Претседателот Ѓорге Иванов во текот на денот ќе се обрати пред граѓаните по денешната двеминутна средба со премиерот Зоран Заев и шефот на македонската...

ГРЧКИ МЕДИУМИ: Заев и Димитров преку социјалните мрежи испратија порака

Фотографиите од Струмица, објавени вчера на социјалните мрежи од премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи Никола Димитров, не останаа незабележани од грчките...

ПРЕГОВОРИ: Ниту едно име не е фаворизирано, сите опции „во игра“

Отворени се сите можни опции за решение за името. Ниту едно име не е фаворизирано, сè уште се разговара. За грчката страна решението ќе...

ДИМИТРОВ: Преговарачкиот процес нема смисла ако се бара истото ниво на...

Министерот за надворешни работи Никола Димитров во тесен круг на експерти и новинари во Брисел одговара на прашања за преговорите со Грција, како и...

ТОПКАТА ПРЕФРЛЕНА KAJ ЗАЕВ И ЦИПРАС: Договорена рамка за компромис за...

Министрите за надворешни работи на Грција и Македонија Никос Коѕијас и Никола Димитров договориле рамка за компромис за името и сега работите за конечен...

ХАН: Решение за името ќе биде пресврт за пристапниот процес на...

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан на својот твитер-профил порача дека ЕУ е охрабена од последната рунда преговори помеѓу Скопје и Атина за спорот за...

НАЈНОВО