Saturday, February 16, 2019
ripost.news

таг: нова колекција

РЕТРО ИНСПИРАЦИЈА: Погледнете ја новата колекција на чанти на „Луј Витон“...

Новите чанти од есенската претсезезонска колекција на Луј Витон за сезона есен/зима, 2018/2019 година во себе носат и доза носталгија, имајќи предвид дека се...

ПРОВОКАТИВНИ ГРАДНИЦИ И ГАЌИЧКИ: Ангелите на „Викторија сикрет“ ја покажаа новата...

Згодните ангели на „Викторија Сикрет“ се враќаат во полн сјај. Новата колекција женска долна облека има за цел да ја заскокотка машката фантазија и...

Зак Поусен одбра фотосесија наместо модна ревија (ФОТО/ВИДЕО)

Најновата колекција за сезона есен-зима 2018/19 американскиот дизајнер Зак Поусен одлучи да ја прикаже преку фотосесија, наместо стандардно на Њујоршката модна недела.   Happy Sunday! #zacposen...

ПОЗНАТИ ЛИЧНОСТИ ПРОШЕТАА НА ПИСТАТА: Гламурот на Ива Спасовска (ФОТО)

Екстравагантноста и гламурот во најновата колекција, на модната дизајнерка Ива Спасовска, наменета за сеозна есен/зима 2017 година повторно предизвикаа воздишки меѓу присутните на ревијата....

МОДНА РЕВИЈА ВО МОБ: Занов за „Миг“ се инспирираше од делата...

„Миг“ (Moment) е насловена новата колекција на нашиот дизјанер Мите Занов. Тој за креациите бил инспириран од делата на македонските скулптори. Колекцијата пред јавноста ќе...

Ирина Шајк позираше во долна облека (ФОТО)

Популарната марка за долна облека „Интимисими“ ја одбраа руската манекенка Ирина Шајк за заштитно лице на  новата колекција. Топ- моделот позира во еснските модни парчиња...

НАЈНОВО