Saturday, February 24, 2018

таг: облека

БРЕМЕНАТА ВОЈВОДКА НА МЕТА: Сите во црно, само Кејт во зелено...

Војводката од Кембрич на вчерашната манифестација БАФТА во Лондон целосно го сврте вниманието кон себе. Таа се појави во смарагдно зелена креација од Џени...

РАСКИНАА ДОГОВОР СО „АДИДАС“: Кој ќе го облекува „Милан“?

Италијанскиот фудбалски клуб „Милан“ и германскиот спортски гигант „Адидас“ по 20 години соработка се согласија на предвремено раскинување на 10-годишниот договор кој го потпишаа...

СКОПЈАНИ МРДНАА СО ПРСТ: На акцијата „Сите стоплени во зима“ се...

Толпа хумани граѓани синоќа се собираа пред вратите на Младинскиот културен центар сите со кеси полни топлина за непознати сограѓани на кој најмногу им...

НАПРАВЕТЕ САМИ: Oтстранувач на дамки од облека

Често бараме совршено средство за отстранување дамки од облека, не знаејќи дека можеме да го направиме сами. Средството се прави без никаква хемија, која често...

ЗЛАТНАТА „ЛЕЈДИ“: Дали на Карлеуша ѝ стана незгодно? (ВИДЕО)

Српската пејачка Јелена Карлеуша е без срам и перде. Тоа го докажала и покажала милион пати. Но дали и на оваа жена некогаш и станува...

ЈА УТНА РАБОТАТА: Како се облече Меланија за новогодишната ноќ? (ФОТО)

Остри критики од модниот свет за изборот на Меланија Трамп за дочек на Нова Година. Првата дама на САД се дотера во светкав фустан со...

Каква облека треба да носите за Нова Година?

Доколку сè уште не сте одлучиле што да облечете за Нова Година, во продолжение ќе ви помогнеме со тоа што ќе ви предложиме каква...

Меган Маркл VS Кејт Мидлтон: Не е лесно да си во...

Актерката Меган Маркл е првата вереница која присуствуваше на божиќната миса заедно со кралското семејство. Многумина ја сакааат новопечената снаа, но откако застана рамо до...

БЛОГЕРСКИ СОВЕТИ: Како да се облечете за новогодишната ноќ според Лаура?...

Блогерката Лаура Реид во едно од нејзините најнови видеа на јутјуб- каналот предлага неколку совети за модни изгледи за новогодишната ноќ.  Во зависнот од тоа...

ЗА 2017 ГОДИНА: Најубавиот маж е и најлошо облечен

Кит Харингтон се облекувал многу лошо во 2017 година, според британското списание за мажи GQ. Тие традиционално ги избраат најдобро и најлошо облечените мажи...

НАЈНОВО