Thursday, October 17, 2019
ripost.news

таг: опозиција

ЗАПАЛИЈА КОПИЈА ОД ДОГОВОРОТ: Демонстрантите бараат оставка од Заев

Претставници на граѓаните, кои протестираа против договорот со Грција за името во моментов се пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ и чекаат средба со партискиот лидер,...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев вчера ги погази црвените линии

Зоран Заев вчера ги погази црвените линии кои досега ги бранеа сите политичари на кои граѓаните им ја дадоа довербата да ја водат државата,...

Заев и Ципрас бараат решение, без поддршка од опозицијата

За преговорите и договорот околу името меѓу Македонија и Грција има одредени технички проблеми кои треба да се решат меѓу двете страни. Штом тие...

НАЈНОВО