Friday, February 22, 2019
ripost.news

таг: парчиња

ТУРБАН СО МОНИСТА: Скопјанка создава парчиња кои „врескаат“ од луксуз (ФОТО)

Катерина Палческа од Скопје на модниот пазар се издвои од останатите креативци не само по уникатноста во изразувањето на производите кои ги создава, туку...

БОЖИЌЕН ЕДИТОРИЈАЛ: Удобно сместени во креациите на Ена Зафировска

Младата дизјанерка Евгенија Зфировска, направи празничен едиторијал од неколку модни изгледи. Длабоко деколтирано црно палто и куси панталони се одличен избор за секоја жена што...

Изложба на модна колекција: „Седум“ на дизајнерката Милена Атанасова

На 28 октомври во просториите на концептуалната продавница „Јавна соба“ ќе биде поставена изложба на модна колекција „Седум“. Станува збор за парчиња направени од...

НАЈНОВО