Friday, August 7, 2020
ripost.news

таг: песна

Саркастична и дрска: Луна Ѓогани одговори кој пее на нејзината прва...

Откако ја освои победата во „Задруга 2“, Луна Ѓогани заплови во музичките води, а саркастично одговари на прашањето кој пее во нејзината прва песна...

Пендаровски ја започна кампањата со песна (ВИДЕО)

Ќе бидам претседател на сите граѓани. Заедно ќе изградиме силна, безбедна и економски напредна држава. Заедно одиме напред! - напиша кандидатот за претседател на...

МАНЕКЕНКАТА ГЕЛЕВА НА СПОТОТ: Овации за „Нешто ќе те питам бабо“...

„Некст тајм“ синоќа во Драмскиот театар во Скопје ја промовираа третата песна „Нешто ќе те питам бабо“ во низа од проектот за преработка на...

Го погледнавте спотот за ,,Убав е овој свет’’ на Ивона Јовановиќ?...

Макфестовската тема на Ивона Јовановиќ ,,Убав е овој свет,, доби свое видеоиздание кое го изработија Давид Радичевски, познат на широката јавност како David Black,...

ПРАЗНИК ЗА УШИ : „Дај ми да пијам“- нова песна на...

„Марлон Брандо“го објавија видеото за својата најнова песна насловена „Дај ми да пијам“, која е своевидна сатира за денешницата во Македонија. Автор на музиката...

НАЈНОВО