Friday, February 22, 2019
ripost.news

таг: пејачка

УНИКАТНО, УРБАНО И УБАВО: Ања Ветерова-матурантка во шик креација (ВИДЕО/ФОТО)

Пејачката Ања Ветерова (18), оваа година е матурантка. На денот на матурската прослава таа објави фотографија на „Фејсбук“ при што го привлече вниманието на...

ТРИ И ПОЛ МЕТРИ ДОЛГ ОПАШ: Пејачката Симона Поповска блесна во...

Поп пејачката Симона Поповска минатиот викенд правеше свадба. Најестравагандниот дизјанер од македонската модна сцена Златко Јовановски ѝ ја направи преубавата венчаница. Тие досега соработувале неколку...

Мараја Кери ослабела 20 килограми

Врската со помладото момче ја врати во форма. Светската музичка ѕвезда 48 годишната Мараја Кери ослабела цели 20 килограми, откако е во врска со 13...

Порака на Аријана на годишнината од терористичкиот напад во Манчестер

Пејачката Аријана Гранде им изрази сочуство на своите обожаватели на годишнината од терористичкиот напад кој се случи на нејзин концерт во Манчестер. - Мислам на сите...

Маја Шупут полугола на прослава (ФОТО)

Хрватската пејачка Маја Шупут се појави на роденденската прослава на магазинот „Стори“. Со нејзиниот изглед таа го привлече вниманието. Облечена во  црна проѕирна креација од...

Карлеуша сослушана во полиција поради пропаганда против ММР вакцина

Српската пејачка Јелена Карлеуша денеска е сослушана во белградската полиција во рамките на предистражна постапка за утврдување одговорност на јавни личности кои шират пропаганда...

РОЗГА СО НОВА ПЕСНА: Хрватката блеска на спотот во преубави креации...

„Најбољи дан“ (Најдобар ден) е насловена новата песна на хрватската пејачка Јелена Розга, која излезе денска. Поткрепена со видеозапис објавата веќе собира позитивни комнтари на...

ТОТАЛНА УТКА: Ќе погодите на која пејачка е оваа восочна фигура?

Музеј во восочни фигури во Канада се обидел да изработи скулптура на популарната пејачка Бијонсе, но според оценките на постителите, обидот не е најуспешен. Имено,...

БИЈОНСЕ НА „ГРЕМИ“: Две црни креации за кои сите зборуваат...

Двете црни креации во кои се појави поп дивата Бијонсе се топ тема на социјалните мрежи. Жените полудеа по нејзиниот изглед и на едната...

Државјанството на Викторија Лоба прва точка на владина седница

Руската пејачка Викторија Лоба поднела Барање за македонско државјанство. Во петокот Владата на Република Македонија ја одржа 51. седница на која прва точка од дневниот...

НАЈНОВО