Wednesday, January 23, 2019
ripost.news

таг: победа

Погба победата во полуфиналето ја посвети на децата од Тајланд

Францускиот фудбалер Пол Погба, победата над Белгија (1:0) во полуфиналето на Светското првенство ја посвети на децата од пештерата во тајланд. - Оваа победа е...

Радосни парижани, ја славеа победата на „Шанзелизе“ (ВИДЕО)

Франција е првиот финалист на Мундијалот во Русија, а победата во полуфиналето над Белгија беше причина илјадници навивачи на „триколорите“ да излезат и да...

Ким му ја честиташе изборната победа на Путин

Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун денеска му го честиташе реизборот на рускиот претседател Владимир Путин изразувајќи уверување дека ќе продолжат да се развиваат...

Вардар е нов рекордер во СЕХА

Вардар со победа и со нов рекорд го заврши основниот дел од регионалната СЕХА лига. „Црвено-црните“ во „Јане Сандански“ го совладаа хрватскиот вицепрвак Нексе Нашице...

„Вардар“ против „Нексе“ по рекорд во СЕХА

Македонскиот ракометен шампион „Вардар“ посакува со триумф над „Нексе“ да го заврши основниот дел од регионалната СЕХА Газпром лига и да стигне до рекордни...

Драма во „Загреб“, но со среќен крај за ВАРДАРЦИ

Европскиот шампион „Вардар“ забележа нова победа во СЕХА, откако славеше кај „ППД Загреб“ со минимални 24:25 (13:11), во дербито од 15.коло на регионалната лига. Победата...

„Вардарци“ ги растурија Словенците

Македонскиот и европски ракометен шампион „Вардар“, синоќа забележа победа против словенечки „Целје“ со 37:25 (20:10) во меч од СЕХА лигата. Ова беше 13. триумф за...

КОНТЕ: Добрата игра победува во борбата против шпекулациите

Менаџерот на „Челзи“, Антонио Конте, беше исклучително задоволен по победата (3:0) над Вест Бромвич Албион синоќа во 27. круг на Премиер Лигата. „Челзи“ беше...

ДАНОСКИ СЕ ВРАЌА ДОМА: Шесто засилување за „Победа“

Крилниот напаѓач Зоран Даноски по шест години минати во Чешка се враќа во Македонија и во пролетната полусезона ќе настапува за прилепска „Победа“. Со ангажманот...

Македонија со победа го отвори Европското првенство

Македонската ракометна репрезентација на стартот од Европското првенство во Хрватска ја совлада Словенија со 25:24 и веќе по првото коло е на чекор до...

НАЈНОВО