Thursday, September 19, 2019
ripost.news

таг: пожар

Ѓорчев: Пожарите и огромните штети се директна одговорност на Владата (ВИДЕО)

Оваа пресконференција е посветена на темата со пожарите. Тема којашто ја преокупира Македонија изминативе недели и месеци и ова се пораките коишто сака да...

Пожар во затворот во Идризово, нема повредени

Пожар избувнал утрово во затворот во Идризово. Како што соопштија од Противпожарната бригата-Скопје, пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела кровна конструкција. Интервенирано било...

ТРАГЕДИЈА ВО ГЕВГЕЛИЈА: Пожар во продавница, вработениот загина

Работник на возраст од 40 години почина во Гевгелија кога во попладневните часови на 26 јануари настанал пожар во продавница за производи од железо,...

ПОЖАР ВО АЕРОДРОМ, СОПСТВЕНИКОТ ПРИВЕДЕН: Скопјанец остана без покрив над главата

Изгоре куќа во скопски Аеродром. Ноќеска Противпожарната единица на Град Скопје интервенираше во гаснење пожар во куќа на булеварот „Македонска бригада“ број 3 во Скопје....

Деца загинаа во пожар во Швајцарија

Шест лица загинаа во пожар во стан во швајцарскиот град Солотурн, додека голем број луѓе од зградата во која избувна пожарот завршија во болница,...

СЕ МОЛАТ ДА ПАДНЕ ДОЖД: Расте бројката на изгорени тела и...

Бројот на луѓе кои се водат како исчезнати во најтешкиот и најдеструктивен пожар во Калифорнија е намален од 1.276 на 993 лица, соопшти канцеларијата...

ГРЦИЈА ГОРИ: Најмалку 50 загинати и над 150 повредени во пожари...

Најмалку 50 луѓе ги загубија животите во пожари во Грција кои од вчера беснеат во најголем дел во областа Атика. Дваесет и шест тела...

Шест земји од ЕУ помагаат за справување со шумските пожари во...

Шведска се бори со најголемите шумски пожари во последните децении, при што гори и поширокото подрачје на Северниот поларен круг, што ја принуди Владата...

Кој е виновен за случајот со децата кои изгореа во пожарот...

Во велешкиот регион, каде неодамна се случи трагедијата каде во пожар настрадаа три малолетни лица од семејство во социјален ризик, има 1.132 семејства корисници...

КЕНИJА: Најмалку 15 загинати и 70 поврдени во пожар во маркет...

Најмалку 15 луѓе загинаа меѓу кои и четири деца, и 70 се повредени во пожар во голем маркет во Најроби, соопштија полицијата. - Пожарот го...

НАЈНОВО