Thursday, April 25, 2019
ripost.news

таг: поплави

ПО УЛИЦИТЕ ШЕТААТ КРОКОДИЛИ И ЗМИИ: Страотни поплави ја погодија Австралија...

Делови од Австралија, по рекордно високите температури, се погодени од катастрофални поплави поради кои повеќе од 20.000 луѓе се принудени на евакуација. Поради порастот на...

Две години од поплавите во Скопско

Скопје денеска одбележува две години од невремето што предизвика поплави во кои загинаа 22 лица. Попладнето на 6 август 2016, скопскиот регион беше погоден од обилни...

ПОПЛАВИ ВО КИНА: Евакуирани илјадници луѓе

Обилните врнежи и бури предизвикаа хаос во Кина, а илјадници луѓе се приморани да се евакуираат, јавија кинеските државни медиуми. Многу мостови се уништени, патниот...

НАЈНОВО