Monday, February 24, 2020
ripost.news

таг: притвор

По четири дена болничко лекување, Јанева денеска треба да биде вратена...

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде вратена во притвор во истражниот...

Обвинителството бара продолжување на притворот за Јанева

Обвинителството за организиран криминал и корупција поднесе предлог да ѝ се продолжи притворот на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, потврдуваат за Телма од обвинителството. До сега...

Милошоски: Власта ја штити Јанева, Заев изјави дека обвинителката ќе излезе...

ВМРО-ДПМНЕ денес предложи Собранието да ја разреши специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, согласно веќе усвоената препорака на Комисијата за избори и именување и Советот...

ВРХОВЕН: Укинат притворот на Мијалков за „Империја“

Мијалков набрзо ќе излезе од истражниот затвор „Скопје“ и ќе оди во домашен притвор. Ова следува по денешната одлука на Апелацискиот суд, кој реши...

Притвор за внукот кој ја уби својата баба во Драчево

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје, ценејќи дека се исполнети законските основи, до судија на претходна постапка при Основниот суд Скопје 1...

Осум дена притвор за Боро Стојчев, градоначалникот на Ново Село

Судија во претходна постапка во Основиот суд во Струмица му одреди мерка осумдневен притвор на градначалникот на Ново Село, Боро Стојчев. Истата мерка им е...

НАЈНОВО