Wednesday, February 26, 2020
ripost.news

таг: промоција

Промоција на „Крстна коска“ од Наташа Сарџоска во МКЦ

Промоција на стихозбирката „Крстна коска“ од Наташа Сарџоска ќе се одржи вечерва со почеток во 20 часот во бифето на Младинскиот културен центар. Книгата е...

ПРОМОЦИЈА ВО СТРУМИЦА: Медиумскиот егзил на книжевноста во македонската култура од...

Во сабота, 13 јули 2019 година, со почеток во 20:00 часот, во Jazz club „ДЕПО“ во Струмица, ќе се одржи промоција на книгата од...

ВТОРА КНИГА ОД АЛЕКСАНДРА ЈУРУКОВСКА: „Медиумскиот егзил на книжевноста во македонската...

Излезе од печат втората книга „Медиумскиот егзил на книжевноста во македонската култура“ на Александра Јуруковска. Промоцијата ќе се одржи на 12 април (петок) во 20...

ГРАФИЧКА НОВЕЛА: Промоција на „ЦРНАТА АУРОРА“ од Ивица Дукоски и Владимир...

Дуото Ивица Дукоски и Владимир Благојевиќ – Владодлак овој петок (18 јануари ) со почеток во 20 часот во скопскиот локал „Цреша бар“ ќе...

ПОРТА МАКЕДОНИЈА: Промоција на книгата „Поштенска историја на територијата од...

Промоција на книгата „Поштенска историја на територијата на Република Македонија од 1843 до 2010 (поштенски жигови)“ од д-р Бранислав Светозаревиќ ќе се одржи денеска...

СКОПСКО ЛЕТО: Промоција на „Про музика“ и балет „Либертанго“

Дирекцијата за култура и уметност-Скопје денеска во рамки на „Скопско лето“ ќе ја промовира книгата „Про музика“ на музикологот Костадин Костадиновски, која содржи 150...

Романот „Лисица“ од Дубравка Угрешиќ преведен на македонски

Издавачката куќа „Антолог“ ја објави книгата „Лисица“ од хрватската писателка Дубравка Угрешиќ, која пред десетина дена беше прогласена за Роман на годината во Хрватска. -...

Промоција на „Во градината има само љубов“ – нова поетска книга...

Промоција на четвртата поетска книга од поетот Филип Димкоски, насловена „Во градината има само љубов“ ќе се одржи денеска во Домот на културата „Кочо...

НАЈНОВО