Thursday, October 17, 2019
ripost.news

таг: протести

Револтот на пазарџиите не стивнува – во најава нови протести!

Иако примената на новиот Закон се одложи за една година, пазарџиите не отстапуваат од своето барање за негово целосно укинување и ја искажаа можноста...

Мицотакис: Ципрас и оние кои го поддржуваат Договорот од Преспа, мора...

Киријакос Мицотакис, претседателот на најголемата опозициска партија во Грција „Нова Демократија“ денеска истакна дека во текот на протестите кои вчера беа организирани во Атина,...

Бања Лука: Правда за Давид наместо новогодишна прослава

Полицијата вчера го одобри протестот „Правда за Давид“, а времето предвидено за него беше од 18 до 20 часот. Илјадници граѓани од Бања Лука, предводени...

Ципрас вечерва во Солун, закажани протести пред хотелот каде што ќе...

„Топол пречек“ поради Договорот од Преспа му подготвуваат на грчкиот премиер граѓани од Солун, кои преку социјалните мрежи организираат протест пред хотелот каде што...

ЗАПАЛИЈА КОПИЈА ОД ДОГОВОРОТ: Демонстрантите бараат оставка од Заев

Претставници на граѓаните, кои протестираа против договорот со Грција за името во моментов се пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ и чекаат средба со партискиот лидер,...

ПРОТЕСТ ПРЕД СОБРАНИЕ: Повредени 17 лица, приведени 25 демонстранти

По синоќешните насилни протести пред Собранието на Република Македонина во повредени се 17 лица од кои 10 полицајци. Група демоснтранти се бунтуваа пред законодавниот...

НАЈНОВО