Friday, February 22, 2019
ripost.news

таг: ракавици

СИТЕ ШИЗНАА ПО НЕЈЗИНАТА КРЕАТИВНОСТ: Метални ракавици како моден додаток (...

Дизајнерката Лори Сан се прослави со својот креативен изум на метални ракавици инспирирани од готиката. Во модниот свет сите збеснаа по нејзините фантастични модели. -Првиот...

ТУРБАН СО МОНИСТА: Скопјанка создава парчиња кои „врескаат“ од луксуз (ФОТО)

Катерина Палческа од Скопје на модниот пазар се издвои од останатите креативци не само по уникатноста во изразувањето на производите кои ги создава, туку...

НАЈНОВО