Saturday, February 24, 2018

таг: ревија

СО „КАМЕЊА“ ПО УРЕДНИЧКАТА НА „ВОГ“: Ана Винтур направи страшна грешка!...

Безгрешната жена во модниот свет, уредничката на најпрестижното модно списание Вог, се најде на мета од јавноста. Откако не ги извади очилата за сонце...

ИЗЛОЖБА, РЕВИЈА, ПОЕЗИЈА И ВИНО: Уникатна презентација на уметничките дела...

За љубителите на уметноста во сите облици, младата уметница Моника Блажевска, одлучи својата прва самостојна изложба да ја претстави, на ден по големиот прзник на...

Зак Поусен одбра фотосесија наместо модна ревија (ФОТО/ВИДЕО)

Најновата колекција за сезона есен-зима 2018/19 американскиот дизајнер Зак Поусен одлучи да ја прикаже преку фотосесија, наместо стандардно на Њујоршката модна недела.   Happy Sunday! #zacposen...

ФУТУРИСТИЧКИ И УНИКАТНО: Ирина Шајк и „транформер“ под превезот на Плајн...

Прекрасната Русинка Ирина Шајк на модната ревија на германскиот дизајнер Филип Плајн на њујоршкиот „Fashion Week“ се појави на пистата во придружба на робот....

КАКО ОД РАЈСКА ГРАДИНА: Кога Јагода Пачемска прави фустан од свежо...

Една од највпечатливите личности во модниот свет овде кај нас е дизјанерката на цвеќе Јагода Пачемска. Да, таа комплетно ја заслужува титулата на дизјанерка...

ПОУБАВИ ОД МАНЕКЕНКИТЕ: Ѕвездите на ревијата на Том Форд (ФОТО)

Ревиите на Том Форд секогаш привлекуваат славни личности. Најновото модно шоу на кое беше претставена колекцијата есен/зима 2018 на американскиот моден дизајнер го посетија...

СКОПЈАНИ МРДНАА СО ПРСТ: На акцијата „Сите стоплени во зима“ се...

Толпа хумани граѓани синоќа се собираа пред вратите на Младинскиот културен центар сите со кеси полни топлина за непознати сограѓани на кој најмногу им...

ВЛЕЗНИЦА – ПАРЧЕ ЗИМСКА ОБЛЕКА: Дизајнерите се обединија во ревија „Сите...

На последниот ден од овој месец (31 јануари), некаде околу 20 часот, во култното скопско збиралиште МКЦ ќе се случува еден хуманитарен настан со...

МАШКА МОДНА НЕДЕЛА: Бекамови на ревијата на „Луј Витон“ (ФОТО/ВИДЕО)

Во рамките на Модната недела за мажи која се одржува во Париз како гости во публиката присуствуваа Бекамови. Викторија, Дејвид и нивниот 18-годишен син Бруклин седеа...

НАЈНОВО