Saturday, February 16, 2019
ripost.news

таг: ревија

РЕВИЈА: Нова колекција Лебор Габала (ВИДЕО)

Во рамки на модното шоу кое што деновиве се одржува во Барселона, се одржа и ревија на новата модна колекција на Лебор Габала. Шпанската модна...

ГОДИШНА РЕВИЈА НА ТМФ: Студентите на Георгиева инспирирани од Брижид Бардо...

Традиционалната завршната ревија на студентите на Институтот за дизајн и инженеринг на облека при Технолошко-металуршкиот факултет во Скопје оваа година беше насловена „Нов бран“...

„НОВ БРАН“: Завршна ревија на студентите по моден дизјан од ТМФ

Под насловот „Нов бран“ вечерва со почеток во 20 часот во просториите (холот) на Технолошко-металуршкиот факултет во Скопје ќе се одржи годишната модна ревија...

ХОРОР РЕВИЈА: Кога на модната писта дефилираат „духови“ (ВИДЕО)

Модна ревија во Саудиска Арабија привлече огромно внимание откако на интернет се појави видео на кое се гледа дека нема манекенки, а парчињата од...

ПРЕКУ РЕЦИКЛИРАЊЕ ДО МОДА: Ревија „Треш фешн 2018“ во Крива Паланка

Единаесет уникатни креации со несекојдневен изглед изработени од рециклирачки материјали беа претставени на модната ревија „Треш фешн 2018“ што се одpжа синоќа во холот...

НЕШОВА ГЛАВНА НА АЗИСКИОТ МОДЕН ПАЗАР: Македонка заштитно лице за „Фиона...

Азискиот моден пазар ѝ годи на нашата манекенка Јована Нешова. По Шенжен и Хонг Конг нашиот интернационален модел веќе половина година работи во Шангај,...

БИБЛИОТЕКАТА КАКО МОДНА ПИСТА: Роберт Ивановски го отвора 17. Моден викенд...

На огромно задоволство на публиката на модната сцена се враќа престижниот дизјанер Роберт Ивановски кој со својата најнова колекција ќе го отвори 17. Моден...

ЖИВАНШИ ЗАМИНА ОД ОВОЈ СВЕТ: Живеат ли модните брендови по смртта...

На 10 март модниот свет се зави во долама во бојата на елеганцијата. Веста дека Ибер де Живанши веќе не е помеѓу нас живите...

ДЕБИТАНТОТ ГИ ЗАНЕМЕ СИТЕ: Лицата на моделите покриени со свежо цвеќе...

Ревија на дебитант на која лицата на манекенките беа покриени со цвеќиња го привлече вниманието на модниот свет насекаде.  Станува збор за младиот дизајнер Ноар...

ПАРИСКА МОДНА НЕДЕЛА: Моделите на „Шанел“ прошетаа низ магична шума во...

Кога е Карл Лагерфилд е во прашање гостите не гледаат само модна ревија туку вистинско шоу на кое е работено до најмалиот детаљ. Впрочем...

НАЈНОВО