Wednesday, February 26, 2020
ripost.news

таг: Рекет

Со лисици на раце и полициска придружба Јанева дојде на распит...

Поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева со лисици на раце денес беше спроведена во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција....

Кирацовски: Не знаев дека Боки 13 врши рекет

Не знаев дека Боки 13 врши рекет. Апсолутно не, изјави Александар Кирацовски веднаш по распитот во Специјалното обвнителство за организран криминал и корупција. Пратеникот од...

НАЈНОВО