Wednesday, January 29, 2020
ripost.news

таг: РипостМК

Проверете какво време нè очекува деновиве?

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер, претежно од северен правец. Според УХМР,  максималната дневна температура...

ЗЕМЈОТРЕС ВО ИНДОНЕЗИЈА: Црниот биланс се искачи на 142 лица (ВИДЕО)

Бројот на жртвите на земјотресот кој го погоди индонезискиот остров Ломбок се искачи на 142 лица, соопшти претставник на локалните власти. Илјадници лица се евакуирани...

Рекордни 1.007 летови над македонското небо

Над македонското небо вчера се забележани рекордни 1.007 летови, со што втор пат оваа година се надмина бројот на летовите, велат од М-НАВ за...

СКОПЈЕ: Пронајдени еден починат и еден труп во распаѓање

Едно лице починато и еден труп во распаѓање се пријавени вчера во скопската полиција. Како што соопшти МВР, В.З.(47) е пронајден мртов од негов роднина на...

ДОДИК: Ако Косово влезе во ОН, истото ќе го бара и...

Доколку дојде до членство на Косово во ОН и други меѓународни институции, тој ист пат ќе го побара и Бања Лука, изјави претседателот на...

ПОРАКИ ЗА ИЛИНДЕН: „За“ и „против“ референдум!

Претстојниот референдум и Договорот со Грција беа доминантни во говорите на државниот врв на чествувањето на Денот на Републиката - 2 Август Илинден. Претседателот...

Кривична за мајката на претепаното бебе

Кривична пријава за „запуштање и малтретирање на малолетно лице“ заработи мајката на претепаното 14-месечно бебе, со тешки повреди на черепот, крварење во мозокот и...

КАЛИФОРНИЈА ВО ПЛАМЕН: Над 12.000 пожарникари се борат со огнената стихија

Над 12.000 пожарникари се борат со големиот шумски пожар што беснее во северниот дел на американската сојузна држава Калифорнија, во блзина на градот Рединг...

Членовите на ДИК стапуваат на функција

Свечени изјави во Собранието на Република Македонија ќе дадат новоизбраните членови на привремениот состав на Државната изборна комисија (ДИК), која треба да го организира...

Ќе се распише ли денеска редерендум за името?

Ќе биде ли денеска распишан редерендум за името ќе се знае по редовната понеделничка средба на претседателот на Собранието Талат Џафери со координаторите на...

НАЈНОВО