Saturday, August 15, 2020
ripost.news

таг: РипостМК

Летен саем на книгата

Летен саем на книгата од денеска до 13 јуни ќе се одржи во Скопје.   Саемот е во организација на Здружението на издавачите и книжарите на...

Заштита од кражби во летниот период во Општина Аеродром

Општина Аеродром пред ТЦ „Капитол Мол“ го промовираше проектот „Заедно до поголема сигурност“, за превенција од имотни деликти и кражби во летниот период, кој...

Можен е неуспех на Брегзит, тврди шефот на британската дипломатија Џонсон

Шефот на британската дипломатија Борис Џонсон предупреди дека е можен „неуспех“ на Брегзитот, оценувајќи дека премиерката Тереза Меј сега „ќе влезе во фаза во која...

Кадровската политика не е дадена еднаш засекогаш, нема политички пазар, вели...

Одлуките ги носам врз основа на анализите за кадровскиот потенцијал на Министерството за внатрешни работи и во ова министерство не смее да имаме никакви...

Во Македонија има 206.748 невработени лица

Од вкупно 956.640 лица активно население во Македонија, вработени се 749.892, а невработени 206.748 лица, покажува анкетата за работна сила на Државниот завод за...

Пустинска лисица не го дава јајцето „за жива глава“ (ВИДЕО)

https://www.facebook.com/MetDaanAnimals/videos/1745342525542648/?t=49

ЛАВ И ЛАВИЦА: Индиферентноста на мажите кон жените (ВИДЕО)

https://www.facebook.com/diagonalview/videos/10155303645312353/?t=22

Саудиска Арабија почна со издавање возачки дозволи на жените

Три недели по објавувањето на декретот на саудискиот крал Салман со кој на жените ми се дозволува да управуваат возила, властите на Саудиска Арабија...

Куртоа изненаден од шпекулациите дека Челзи бара нов голман

Голманот на Челзи, Тибо Куртоа е непријатно изненаден од гласините дека „сините“ се во потрага по нов голман. Според англиските медиуми, 26-годишниот Белгиец нема намера...

Италијанскиот Сенат и изгласа доверна на Владата на Конте

Горниот дом на италијанскиот Парламент, Сенатот, доцна синоќа и изгласа доверба на новата Влада на Италија предводена од Џузепе Конте. „За“ доверба на владиниот Кабинет...

НАЈНОВО