Wednesday, January 29, 2020
ripost.news

таг: РипостМК

Најголемата јахта со едра на светот закотвена во Албанија

Најголемата јахта со едра на светот „А“ (S/Y A - Sailing Yacht A) на рускиот милијардер Андреј Мељниченко е закотвена во најјужното албанско пристаниште...

ПОНЕСЕТЕ ЧАДОР: Ќе има поројни дождови

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен северен ветер, особено...

Австриското претседателство ќе одговара на прашања на „Фејсбук“

Австрискиот постојан претставник при Европската Унија, Томас Оберајтер, в четврток 26 јули во 12 и 30 часот ќе одговара на прашања на граѓаните на...

Неизвесно кога ќе се спроведе договореното од лидерската средба

Собранието на Република Македонија синоќа не одржа седница како што беше најавено од кабинетот на претседателот Талат Џафери, на која треба да се спроведе...

ОСМАНИ: Тачи одново го отвора прашањето на статусот на Косово и...

Пратеничката на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) и претседател на Комисијата за надворешни работи во Собранието на Косово, Вјоса Османи, вели дека претседателот Хашим...

УТРЕ БЕЗ СТРУЈА: Делови од Аеродром, Центар, Ѓорче Петров и Кисела...

Корисниците од булевар „Кузман Јосифиовски Питу“ бр.22 и бр.24, и од улицата „Симеон Кавракиров“ од број 1 заклучно со број 9 во општина Аеродром ...

„ОХРИДСКО ЛЕТО“: Концерт за две пијана со Сун Хи Јоу и...

Музичката програма на годинашното 58. издание на „Охридско лето“ продолжува со вечерашниот концерт за две пијана на уметниците Сун Хи Јоу и Марко Чампи...

Премиерите на Црна Гора и Грција ќе ја потпишат Мостарската повелба...

Црногорскиот премиер Душко Марковиќ и неговиот грчки колега Алексис Ципрас денеска, по повод 14-годишнината од обновата на Стариот мост во Мостар ќе ја потпишат...

ВРЕМЕ: Сончево со умерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и умерен североападен ветер. Во планинските подрачја е можен слаб локален дожд. УВ индексот ќе...

НАЈНОВО