Saturday, May 26, 2018
ripost.news

таг: РипсотМК

Делегација на Советот на министри на БиХ во Македонија

Делегација на Советот на министри на Република Босна и Херцеговина, предводена од претседавачот на Советот Денис Звиздиќ, денеска ќе престојува во еднодневна официјална посета...

Нова бура во САД

На североисточниот дел од САД му се заканува трета снежна бура, а како што соопшти синоќа Националната метеоролошка служба, се очекува бурата да тргне...

САМОДОВЕРБА: Куче се справи со лав и лавица (ВИДЕО)

https://www.facebook.com/sanjeev.goel.14/videos/1530970926938049/?t=13

ПОИМ ЗА НЕСЕБИЧНОСТ: Како мачките си ја делат храната (ВИДЕО)

https://www.facebook.com/talat.raafat.9/videos/2011522319125350/?t=11

ЖЕНСКИ ПАМЕТ: Инсистираше да го почасти, еве што испадна на крај...

https://www.facebook.com/amauri.santosdasilva.31/videos/988892431257882/?t=5

МАЧКА-АКУШЕРКА: Успеа да ѝ помогне на коза да роди три јариња...

Мачор стана славен на интернет откако ги истакна своите акушерски способности. На една коза која имаше проблеми во бременоста ова маче со масажа ѝ го...

НАЈНОВО