Saturday, August 15, 2020
ripost.news

таг: Роналдо

Де Лаурентис: Ако го купевме Роналдо ќе банкротиравме

Претседателот на Наполи, Аурелио де Лаурентис ги потврди информациите дека Кристијано Роналдо сакал кариерата да ја продолжи во Наполи. Неаполитанците не можеа да го платат...

РОНАЛДО: Сите очекуваме повеќе од Нејмар

Легендарниот напаѓач на бразилската репрезентација Роналдо рече дека од Нејмар очекувал подобар настап на Светското првенство. - Морам да признам, сите повеќе очекувавме од Нејмар,...

Буфон: Ќе бидам среќен ако Роналдо се пресели во „Јувентус“

Легендарниот италијански голман Џанлуиџи Буфон, кој 17 години бранеше за „Јувентус“, го сподели своето мислење за можна преселба во Торино на Кристијано Роналдо. - Нема...

НАЈНОВО