Monday, June 1, 2020
ripost.news

таг: Русија

Рекордно производство на гас во Русија

Производството на гас во Руската Федерација во 2018 година е зголемена за околу пет отсто во однос на претходната година, на 725 милијарди кубни...

Нема да ви се верува што планираат Русите да донесат од...

Русија планира да направи повеќестепено летало за товарен транспорт, тежок лунар за екстракција на минерали и модули од месечината во периодот 2031-2035. Претходно генералниот директор...

РУСИЈА: Се урна зграда од експлозија на плин – четворица загинати...

Во експлозија на плин во рускиот град Магнитогорск загинаа најмалку тројца станари, а десетици се спасени. Рано утрово се урна станбена зграда од силна ексолозија...

Руски хакери упаднале во мрежи на електропреносни услуги на САД

Руски хакери минатата година упаднале во мрежи на електропреносни услуги на САД со што можеле да предизвикаат запирање на системот за пренос на струја,...

Интересни факти за Русија

Познато е дека Русија е територијално најголемата земја на светот, и од секоја страна може да се најде по некоја занимливост, за која многумина...

Одбојкарите на Русија ја освоија Лигата на нациите

Руската одбојкарска репрезентација е победник на првото издание од Лигата на нациите. Русите синоќа во финалниот дуел на турнирот во Лил, ја победија домашната селекција...

СП 2018: Хрватска ја победи Русија по пенали и се пласираше...

Репрезентацијата на Хрватска се пласираше во полуфиналето на Светското првенство по победата над Русија по изведувањето на пенали (1:1 во регуларното време и 2:2...

„АСГАРДИЈА“: Создадена првата „вселенска држава“, веќе има жители (ВИДЕО)

На Земјата се појави нова „вселенска држава“ под називот „Асгардија“, а нејзин прв лидер стана рускиот научник и милијардер Игор Ашурбејли. Формирањето на новата...

РОНАЛДО: Целта е исполнета!

Репрезентацијата на Португалија се пласира во осминафиналето на Светското фудбалско првенство и со тоа ја исполни првата цел. Ѕвездата на португалскиот национален тим Кристијано Роналдо...

НАЈНОВО