Thursday, October 17, 2019
ripost.news

таг: Русија

СП 2018: Русија го победи Египет и си обезбеди учество во...

Репрезентацијата на Русија се пласираше во осминафиналето на Светското првенство, откако ја запиша својата втора победа во групната фаза. По победата од 5:0 над Саудиска...

Уникатното московско метро за фудбалски навивачи (ФОТО)

Илјадници фудбалски фанови деновиве ќе имаат прилика да минат низ московската подземна железничка мрежа, каде ќе можат да уживаат во најразлична уметност од руската...

Мачорот Ахил предвидува победа за Русија вечерва

Мачорот Ахил во музејот Ермитаж во Санкт Петербург типуваше на Русија за првиот натпревар од годинешното Светско фудбалско првенство, во кој се среќаваат домаќинот...

РУСИЈА: Старт на Светското фудбалско првенство

Со натпреварот меѓу домаќинот Русија и Саудиска Арабија денес во 17 часот од „Лужинки“ во Москва ќе стартува 21. Светско фудбалско првенство. На Мундијалот ќе...

Намалување на цените на нафтата

Цените на нафтата на светските берзи денеска се намалија за 15 центи за барел брент нафта, кој сега се продава за 76,31 долар. Главни фактори...

ПУТИН: Очекувам укинување на западните санкции кон Русија

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека очекува постепено укинување на западните економски санкции кон Русија и нормализација на односите меѓу Москва и Западот, јави...

Почнува безвизен режим за фановите на СП во Русија

Русија од денеска воведува безвизен режим за сите странски државјани кои ќе дојдат да присуствуваат на фудбалскиот Мундијал. Заинтересираните навивачи ќе можат да го користат...

НАЈНОВО