Thursday, April 25, 2019
ripost.news

таг: Светлана Кузњецова

Кузњецова спаси четири меч топки и го освои Вашингтон

Русинката Светлана Кузњецова го освои трофејот на ВТА турнирот во американската престолнина Вашингтон, откако синоќа во финалето ја победи Дона Векиќ од Хрватска со...

НАЈНОВО